Školní výlety na hradě Veveří
Komedianti na káře
 
Komedianti na káře
 
 
Zdravotní klaun
 
www.marionetisti.cz
 1   

Školní výlety na Veveří

Termín pořádání červen 2022

Vážení pedagogičtí pracovníci, studenti, žáci,

uplynul další rok a my opět přicházíme v roce 2022 s nabídkou pro realizaci netradičního školního výletu do historie. Výlet samotný se může stát nejen doplňkem k výuce, ale může také posloužit jako drobná odměna pro studenty za jejich celoroční práci. Svou náplní je vhodný i pro děti z mateřských škol.

Celá akce se uskuteční v měsíci červen v termínech od 1.6. do 17.6. na hradě Veveří necelých 10 km od Brna. Po Vašem příjezdu na hrad bude zahájen od 9.30 do 13.30 zajímavý a poutavý program s netradičními doplňky. Budete uvedeni do malebného prostředí nazývaného místními "Přihrádek". Pro děti to bude znamenat projít jakousi branou do historie.

V připravených stanech si pak budou moci vyzkoušet něco z řemeslného umu našich předků, jako je například ražba mincí. Dále si mohou prohlédnout repliky chladných zbraní, podívat na výstavu loutek a vyzkoušet výtvarnou dílnu. Za poplatek si pak budou moci vystřelit z kuše nebo hodit vrhací sekerou. Několik tisícovek spokojených dětí nám dá za pravdu, že nejlépe je všechno si sám vyzkoušet a tomuto faktu podřizujeme celou produkci návštěvního dne. Pro děti také máme opět připravenou žonglérskou dílnu s výukou různých žonglérských technik.

Pro pobavení jsme pak po zkušenostech a požadavcích z minulých let připravili pohádkové představení divadla Komedianti na káře v délce 40 minut. Pro tento ročník byla vybrána Furiantská pohádka.

Během doby strávené na místě proběhne také podle vašeho výběru prohlídka zpřístupněných prostor hradu s průvodcem. V případě nepříznivého počasí využijeme krytého sezení pro cca 300 dětí, kde proběhne program s minimálním omezením. Přímo na hradě je možné využít služby v místním občerstvení, kde si děti mohou zakoupit i různé suvenýry. Výlet je také možný doplnit plavbou na parníku po přehradě přímo pod hradem, který není součástí této nabídky.

Ještě jednou tedy děkujeme za váš čas, strávený posuzováním naší nabídky a zároveň se těšíme na shledanou s vámi a zejména s vašimi žáky a studenty na hradě Veveří.

S pozdravem Wágnerová Miroslava